169. "Kot-o-ciaki. Nowa kolekcja bajek" wydawnictwo Egmont

Mam małe dziecko, w związku z czym jestem niemalże specjalistą w dziedzinie telewizyjnych bajek, jednak coraz częściej uświadamiam sobie, że jest ich tak wiele, że nie sposób ogarnąć wszystkich,  nie mówiąc już o znalezieniu tych najbardziej wartościowych, zwłaszcza jeśli staramy się ograniczać dziecku oglądanie telewizji. Wtedy na ratunek przychodzą mi książki wydawnictwa Egmont z serii "Nowa kolekcja bajek". Mają tak wiele barwnych ilustracji, że moja córka z uwielbieniem przewraca kartki, wpatruje się w nie i pokazuje paluszkiem aby mówić jej jak nazywa się dany bohater. A telewizor w tym czasie odpoczywa.



Zosia szczególnie upodobała sobie bajeczki o Kot-o-ciakach. To urocze kocie rodzeństwo: Krakers, Budyń i Pianka. Wraz z rodzicami odrywają świat i każdego dnia uczą się, jak kreatywnie rozwiązywać problemy. Kot-o-ciaki są bohaterami kreskówek emitowanych w TV Puls i na kanale Nick Jr. Uzupełnieniem książki z opowiadaniami są trzy książeczki aktywnościowe - zeszyt zadań, wesoła kolorowanka oraz wodna kolorowanka (ostatnio dość dużo takich książeczek widziałam w Biedronce). 

Książka o przygodach Kot-o-ciaków składa się z dziesięciu krótkich, bogatych w ilustracje opowiadań. Główną bohaterką pierwszego z nich jest Pianka, najmłodsza z kociego rodzeństwa, która podejmuje pierwsze próby jazdy na rowerze. Opowiadanie drugie to spotkanie z Budyniem. Jego rodzina postanowiła wziąć udział w Konkursie Tańca, jednak mały kot wydaje się całkowitym beztalenciem tanecznym. W trzeciej historyjce kocie rodzeństwo znajduje na drodze paczki, które wypadły z ciężarówki Kota Pocztowego. Kotociaki postanawiają dostarczyć paczki, pojawia się jednak duży problem - nazwiska adresatów zamokły na skutek wpadnięcia do kałuży i nie da się ich odczytać. To jednak nie przeszkoda dla dzielnych kotów. Opowiadanie czwarte to historia o tym, co się stało, gdy kociaki zapragnęły zostać superbohaterami. Piąta bajeczka to praktyczna nauka konstruowania latawców, zaś szósta przenosi nad do dnia urodzin mamusi. Każdy z domowników przygotowuje dla niej wyjątkowy prezent. Opowiadanie siódme to zabawa w lekarzy - kocie rodzeństwo z tak wielkim poświęceniem troszczy się o swoich pacjentów, że wkrótce sami wymagają opieki medycznej. Ósma historyjka zabiera nas do sklepu spożywczego, gdzie rodzina robi zakupy. Kocie rodzeństwo staje przed zadaniem, by kupić wskazane przez mamę produkty, jednak naokoło nie brakuje licznych pokus. Dziewiąte opowiadanie to przygoda Pianki i jej ruszającego się ząbka, za którego spodziewa się nagrody od Wróżki Zębuszki. Ostatnia z historyjek opowiada o przygotowaniach tatusia do służbowej podróży i troskliwości dzieci, które postanowiły zapakować jego walizkę. 

Wszystkie bajeczki zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez przedszkolaki, które nie chciały oderwać się od lektury. Opowiedziane historyjki są bardzo przystępne dla dzieci w tym wieku, w związku z czym mali uczniowie bez problemu opowiadali co wydarzyło się w danym rozdziale. Barwne ilustracje pochłonęły ich całkowicie, rzadko kiedy z taką uwagą wpatrują się w czytaną im książkę. Opowiadania są ciekawe, uczą wielu przydatnych umiejętności i podsuwają pomysły na zabawę. Lekturę oceniam na duży plus!







"Zeszyt zadań"

Zakręcone labirynty, szarady słowne, wykreślanki, proste zadania matematyczne, zagadki logiczne i mnóstwo innych szalonych łamigłówek z uroczymi kotami w rolach głównych, a do tego naklejki. Ta książka zapewni maluchom długie godziny zabawy, a przy okazji – wyśmienity trening intelektu. 

Zawarte w "Zeszycie zadań" łamigłówki zostały opracowane z uwzględnieniem indywidualnych  różnic w rozwoju dzieci. Są tu zarówno łatwe, jak i bardziej skomplikowane ćwiczenia, które pomogą kształtować umiejętności niezbędne dzieciom na pierwszym etapie edukacji. Towarzystwo ulubionych bohaterów to gwarancja doskonałej rozrywki – łamigłówki nawiązują do zabawnych perypetii sympatycznych kociaków, które dziecko zna z serialu.





"Wesoła kolorowanka"

32 kapitalne ilustracje do pokolorowania i mnóstwo naklejek to gwarancja wyśmienitej zabawy, a przy okazji doskonały trening wyobraźni i koncentracji dziecka. Pora wziąć ulubione kredki, usiąść wygodnie i rozgościć się w uroczym świecie Kot-o-ciaków i ich przyjaciół. Kolorowanie scenek i postaci znanych z serialu to także świetny punkt wyjścia do interesującej rozmowy z młodym człowiekiem.




"Wodne kolorowanie"

"Wodne kolorowanie" to seria książeczek, dzięki którym dzieci zapoznają się z techniką malowania pędzlem, zanim sięgną po prawdziwe farby. Wystarczy zamoczyć pędzelek w wodzie i dotknąć nim zakropkowanej powierzchni. Wtedy na obrazku pojawią się kolory. Ale – uwaga – to wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Bardzo ważna jest tu precyzja! Gdy wyjdziesz poza linię, na niezakropkowanej powierzchni może również pojawić się kolorowa plama.

Osiem ilustracji z Kot-o-ciakami i ich przyjaciółmi już czeka! Gdy będą gotowe, można ozdobić je dodatkowo papierem kolorowym, brokatem albo flamastrami – zabawa będzie jeszcze lepsza.




Wszystkie książeczki o przygodach Kot-o-ciaków znajdziecie na stronie wydawnictwa Egmont, poniżej podaję link:


A na blogu już niebawem pojawią się także recenzje dotyczące dwóch innych nowości z serii "Nowa kolekcja bajek" - "Heniś" oraz "Booba". Zaglądajcie i czekajcie! 


Image and video hosting by TinyPic

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

273. "Zwyczajna kobieta" Anna Płowiec - recenzja przedpremierowa

Przepis na zwyczajne życie. Miłość, wierność, uczciwość, zaufanie, tolerancja czy przyjaźń to podstawowe składniki życia, zwłaszcza w związk...