229. "Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsza gra" - "Zwierzątka" i "Mniam!" - gry dla dwulatków - wydawnictwo Egmont

Kiedy tylko je zobaczyłam od razu zaświeciły mi się oczy z zachwytu! Jeśli śledzicie mój blog lub po prostu interesujecie się książkami dla dzieci pewnie już dobrze wiecie, że wszystko co ukazuje się w serii "Akademia Mądrego Dziecka" to absolutne hity! Wiecie - ruchome elementy, okienka, przezroczyste szybki, dziurki i otworki - wszystko fantastyczne! Ale gry dla dwulatków, które dziś chcę Wam zaprezentować, to totalny szał! U nas zostały już przetestowane na wszystkie możliwe sposoby, a rezultat testów znajdziecie w filmiku, który przygotowałyśmy dla Was razem z Zosią. Zapraszamy!



"Zwierzątka" i "Mniam!" to dwie gry planszowe oparte na bestsellerowej serii książek "Akademia Mądrego Dziecka". Obie gry idealnie nadają się jako pierwsze planszówki dziecka i są rekomendowane dla wszystkich młodych graczy od 2 roku życia. W mojej opinii mogą w nie zagrać już 1,5 roczne dzieciaki. 

Badania dowodzą, że ten okres w rozwoju dziecka jest najbardziej odpowiedni na wprowadzanie różnych nowych aktywności. Dwulatki mają już możliwość wchodzenia w krótkie interakcje z innymi i jest to najlepszy moment, żeby zaproponować im pierwsze gry. A planszówki to najlepszy stymulator rozwoju dzieci, ponieważ za pomocą jednej zabawy możemy stymulować wiele obszarów
rozwojowych.

Zapomniałam w filmie powiedzieć o tym, że do każdej gry dołączona jest książeczka "Literkowe przedszkole" z serii "Akademia Mądrego Dziecka", o których opowiadałam Wam już kiedyś w recenzji, w związku z czym odsyłam Was do niej (tutaj - klik i jeszcze tutaj - klik). Nam trafiły się książeczki z literkami I oraz G.



"Mniam!"

Gra ma na celu:
  • naukę nazw owoców i warzyw
  • naukę nazw kolorów
  • naukę liczenia i określania ilości (ile masz, kto ma więcej)
  • rozwijanie kompetencji społecznych.
Przebieg gry:

Gracze rzucają kostką i starają się zdobyć jak najwięcej soczystych owoców i warzyw. Gracz, który schrupie ostatni przysmak ze stołu, dostaje w nagrodę owocowy sok. Dzieci poznają owoce i warzywa oraz ich kolory. Naucza się je liczyć oraz porządkować w zbiory. Gra promuje również zdrowe nawyki żywieniowe.

Elementy gry:

- drewniana kostka
- 5 koszyków
- 15 żetonów owoców i warzyw
- 1 żeton soku

Wiek graczy: 2+
Liczba graczy: 2-4 osoby


"Zwierzątka"

Gra ma na celu:
  • naukę nazw kolorów
  • naukę nazw zwierzątek
  • naukę kształtów poprzez mowę i dotyk
  • ćwiczenie zmysłu dotyku
  • ćwiczenie mięśni dłoni i palców (chwytanie)
  • rozwijanie interakcji społecznych.
Przebieg gry:

Gracze losują z woreczka figury i dopasowują je do zwierzątek na stole. Każdy stara się znaleźć figury pasujące do swojego zwierzątka, ale łatwo się pomylić i pomóc przeciwnikowi. Kto pierwszy zdobędzie wszystkie figury, wygrywa. Dzieci poznają kształty za pomocą wzroku i dotyku. Ćwiczą przy tym dłonie i palce, czyli małą motorykę.

Elementy gry:

- 5 plansz zwierzątek
- 20 kafelków z figurami
- 1 płócienny woreczek

Wiek graczy: 2+
Liczba graczy: 2-4 osoby

Zapraszamy Was do obejrzenia filmu, w którym pokażemy obydwie gry.



Gry znajdziecie na stronie wydawnictwa Egmont (tutaj - klik)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

273. "Zwyczajna kobieta" Anna Płowiec - recenzja przedpremierowa

Przepis na zwyczajne życie. Miłość, wierność, uczciwość, zaufanie, tolerancja czy przyjaźń to podstawowe składniki życia, zwłaszcza w związk...