82. [KOMIKS] "Kajtek i Koko w kosmosie. Twierdza tyrana"

Nie tak dawno opowiadałam Wam o nowym projekcie wydawnictwa Egmont, które podjęło się odtworzenia z pierwodruków prasowych i uporządkowania wszystkich galaktycznych perypetii Kajtka i Koka. Dziś mam przyjemność przedstawić drugi tom ich przygód, który nosi tytuł "Twierdza tyrana".


81. "Magia ukryta w kamieniu" Katarzyna Grabowska

Generalnie nie przepadam za fantastyką, jednak książki obyczajowe z elementami magicznymi bardzo lubię. Prawdopodobnie dlatego, że jestem dużym dzieckiem i uwielbiam bajki. Kiedy zatem przeczytałam opis książki "Magia ukryta w kamieniu" autorstwa Katarzyny Grabowskiej wiedziałam, że to lektura w sam raz dla mnie. Nie zawiodłam się - spędziłam bardzo przyjemny czas na średniowiecznym zamku, wśród rycerzy i dam. Wspaniała zabawa!


80. "Cudowna wyspa dziadka" Benji Davies

Książka składająca się z zaledwie kilku stron, po przeczytaniu których łzy same płyną z oczu. "Cudowna wyspa dziadka" to arcydzieło! Jeszcze nigdy nie widziałam, aby o przemijaniu i śmierci opowiedzieć w tak piękny sposób. Benji Davies to niesłychanie utalentowany autor i ilustrator. Zapraszam Was zatem na cudowną wyspę, gdzie Syd zawędrował wraz ze swoim dziadkiem.


79. "My Little Pony. Tajemnice Ponyville. Szkoła pełna sekretów" #czytelnia

Po moich ostatnich książkowych przygodach z kucykami My Little Pony zapałałam do nich ogromną miłością. Te przesympatyczne, kolorowe i radosne koniki swoimi przygodami potrafią zjednać sobie mnóstwo wielbicieli. Kiedy zatem zobaczyłam, że występują one w nowej książeczce z serii #czytelnia, którą uwielbiam, wiedziałam już, że muszę ją mieć. Chcecie wiedzieć co ciekawego wydarzyło się w Ponyville? Zapraszam do przeczytania poniższej recenzji.


78. Vampirina - serialowa bohaterka w książkowym świecie!

W naszym domu telewizor pełni funkcję elementu dekoracyjnego, takiego dużego rekwizytu, który zapełnia miejsce na szafce RTV, którą nieopatrznie zakupiłam w komplecie z meblami do salonu. Od kiedy trzy miesiące temu podczas burzy spaliła nam się antena nie podjęliśmy jeszcze ani jednej próby naprawy tego stanu rzeczy. Dlatego też temat bajek telewizyjnych jest dla mnie równie odległy jak życie na Marsie. Jedynym ratunkiem okazują się książkowe wersje bajkowych hitów. Przyszedł czas na poznanie Vampiriny, małej wampirzycy. Przenieście się wraz ze mną do jej świata!


77. "Momo nie lubi podróży" Beata Sadowska

Wakacje to przepiękny czas. Ludzie podróżują, zwiedzają świat, cieszą się wymarzonym urlopem i chwilą wolności. A jak to wygląda w przypadku naszych czworonożnych przyjaciół? Nie każdy zwierzak lubi podróże, czego najlepszym przykładem jest Momo. Jego rodzina to prawdziwi miłośnicy wędrówek, zabierają swojego psa nawet w najdalsze zakątki kuli ziemskiej. A co na to Momo? O tym dowiecie się z fantastycznej książki Beaty Sadowskiej "Momo nie lubi podróży".


76. "Kości proroka" Ałbena Grabowska

Przeglądając dziś jedną z grup czytelniczych natrafiłam na pytanie o książkę, po którą sięgało się z oporem, a która okazała się zaskakująco dobra. Bez wahania odpowiedziałam, że w moim przypadku to "Kości proroka" Ałbeny Grabowskiej. Podchodziłam do niej bardzo sceptycznie, głównie ze względu na wątek archeologiczny. Bardzo zraziłam się do tego tematu po lekturze "Ślepego archeologa" i zupełnie nie wiem dlaczego, wydawało mi się, że te książki będą podobne. Nic bardziej mylnego. "Kości proroka" to jedna z tych książek, wobec których chylę głowę z szacunku. Co urzekło mnie w tej powieści? O tym przeczytacie w poniższej recenzji.



75. "Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur" Dorota Majkowska - Szajer

Wakacje to czas mniejszych i większych podróży. Dla tych, którzy zdecydowali się zwiedzać zakątki naszej ojczyzny mamy wspaniałą lekturę, która koniecznie musi towarzyszyć Wam i pomagać w poznawaniu polskich tradycji. Z góry ostrzegam - książka wciąga również dorosłych. Sama dowiedziałam się z niej wielu ciekawych rzeczy, o których do tej pory nie miałam pojęcia. Premiera książki "Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur" już dziś, zatem szybko poznajcie moją recenzję i dajcie się porwać szalonej przygodzie z bohaterami kultowej bajki!


74. "Jak upolować pisarza?" Sally Franson [RECENZJA PRZEDPREMIEROWA]

Nie jestem w stanie zliczyć, jak wiele razy obejrzałam ekranizację powieści Lauren Weisberger "Diabeł ubiera się u Prady". To był, jest i zawsze będzie jeden z moich ulubionych filmów. Podobnie sprawa wygląda w przypadku serialu "Seks w wielkim mieście" - obejrzałam wszystkie odcinki i obydwie filmowe adaptacje. A Bridget Jones? Zaczytywałam się w jej przygodach kiedy jeszcze byłam młodziutka i nie do końca świadoma tego, o czym czytam. Dlatego kiedy przeczytałam, że bohaterka książki "Jak upolować pisarza?" jest postacią bliską Andrei, Carrie i Bridget od razu wiedziałam, że muszę poznać tę powieść! Poznajcie moją przedpremierową recenzję, a z pewnością szybko sięgnięcie po tą gorącą nowość.


73. "Hermes 9:10" Ewa Karwan - Jastrzębska

Kiedy w opisie książki "Hermes 9:10" przeczytałam, że to baśń dla dzieci i dorosłych poczułam się mocno zaintrygowana. Bo jak to? W jednej pozycji zamknąć uniwersalne wartości dla dużych i małych? Postanowiłam, że muszę to sprawdzić. W rezultacie otrzymałam lekturę, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Przeczytajcie poniższą recenzję, a dowiecie się co zafascynowało mnie w świecie stworzonym przez Ewę Karwan - Jastrzębską.


72. "Mayday" Grzegorz Brudnik

W ostatnim czasie zaczęłam odczuwać pewną niechęć do kryminałów, która spowodowana była prawdopodobnie tym, że już od ponad miesiąca nie mogę przebrnąć przez osławione "Sześć cztery". Dlatego kiedy sięgałam po "Mayday" Grzegorza Brudnika byłam pełna obaw, tym bardziej że jego akcja po części rozgrywa się w Japonii, podobnie jak we wspomnianej wcześniej książce. Jednak już po przeczytaniu kilku pierwszych stron miałam pewność, że trzymam w rękach fenomenalną powieść! Grzegorz Brudnik ląduje na mojej półce ulubionych autorów obok Wojciecha Chmielarza, Remigiusza Mroza i Maxa Czornyja. Chcecie się dowiedzieć za co pokochałam tego debiutującego pisarza? Zapraszam do przeczytania poniższej recenzji.


71. "Banda niematerialnych szaleńców" Maria Krasowska

Są wakacje - czas beztroski, relaksu i totalnego luzu. Właśnie tym kierowałam się sięgając po książkę "Banda niematerialnych szaleńców". Należy ona do zupełnie obcego mi gatunku literackiego, jakim jest literatura młodzieżowa. Bardzo mocno zachęcił mnie opis - opowieść z duchami w roli głównej, super! Do tego nie bez znaczenia pozostał fakt, że autorką książki jest młodziutka studentka Politechniki Rzeszowskiej. Ogromnie kibicuję polskim pisarzom, a styl pisania Marii Krasowskiej bardzo mi się spodobał. Czułam się jak mała dziewczynka, czytająca pod namiotem przygody Pana Samochodzika. Jeśli macie ochotę zafundować sobie reset i odpłynąć w krainę niematerialnych postaci, ta książka jest właśnie dla Was!



70. Nowe przygody ulubieńca przedszkolaków - Królika Franka!

Królik Franek to uroczy przedszkolak, który uwielbia bawić się z innymi dziećmi, jest niesłychanie życzliwy, otwarty i odważny. Ma tylko jeden problem - choć bardzo się stara, nie zawsze potrafi być grzeczny. Jest bohaterem serii książeczek, w której jak dotąd pojawiły się cztery tytuły. Dwa z nich - "Królik Franek i historia nieśmiałego misia" oraz "Królik Franek i prawda o zaginionym telefonie" to nowości od wydawnictwa Wilga, które dziś chciałabym Wam zaprezentować.


69. "Jacek i Agatka" Wanda Chotomska, Adam Kilian

Seria z niezapominajką wydawnictwa Wilga to klasyczne, ponadczasowe i co najważniejsze mądre książki polskich pisarzy, na których wychowały się pokolenia Polaków. Nazwa serii nie jest przypadkowa, bowiem książki, które się w niej ukazują przywołają rodzicom i dziadkom najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa, a dzieciom przedstawią nowych bohaterów – przyjaciół na całe życie. Do tej pory w ramach serii mieliśmy okazję poznać między innymi "Akademię Pana Kleksa", "Szelmostwa Lisa Witalisa", "Proszę słonia" czy "Pamiętnik Czarnego Noska". A dziś pragnę przedstawić Wam najnowszą książeczkę Serii z niezapominajką - "Jacka i Agatkę", kultową bajkę o pacynkach po raz pierwszy w wersji papierowej. Zapraszam do poznania mojej recenzji.




68. "My Little Pony - Przyjaciółki na zawsze" tom III [KOMIKS]

Komiksy z serii "My Little Pony - Przyjaźń to magia", oparte na serialu telewizyjnym o takim samym tytule, zyskały ogromną popularność wśród czytelników w różnym wieku za sprawą zwariowanych pomysłów, szaleńczej akcji i niebanalnego humoru. Nic dziwnego, że wydawca i twórcy zdecydowali się obok głównej serii publikować cykle poboczne, a jeden z nich to "Przyjaciółki na zawsze". Zamysłem tych komiksów jest przedstawianie par bohaterów, zarówno dobrze znanych, jak i pobocznych. Redaktor serii Bobby Curnow porównał te historie do komedii w stylu Flipa i Flapa. Przedstawiam trzeci tom przygód uwielbianych przez dzieci, barwnych kucyków.


67. "Rodzinne rewolucje" Małgorzata Kasprzyk

Rodzina patchworkowa, inaczej zwana rodziną zrekonstruowaną lub wielorodziną. Powstaje w wyniku ponownego zakładania rodzin przez jednego lub oboje rodziców po rozwodzie. W dawnych czasach sytuacja nie do pomyślenia, dziś - całkowita normalność. W około każdego z nas z pewnością znajdzie się mnóstwo rodzin tego typu, które wiodą bardzo szczęśliwe życie. Nie dziwi zatem fakt, że i w książkowym świecie przyszedł czas na wprowadzenie bohaterów połączonych więzią wielorodziny. Czy każdy z nich potrafił odnaleźć się w nowej sytuacji? Zapraszam na recenzję książki "Rodzinne rewolucje" autorstwa Małgorzaty Kasprzyk.



273. "Zwyczajna kobieta" Anna Płowiec - recenzja przedpremierowa

Przepis na zwyczajne życie. Miłość, wierność, uczciwość, zaufanie, tolerancja czy przyjaźń to podstawowe składniki życia, zwłaszcza w związk...