207. "Nierozłączki" Annie Barrows - dwa nowe tomy serii [AKCJA RABATOWA + KONKURS]

Dziś dzień premiery dwóch najnowszych tomów książek z serii "Nierozłączki" opowiadających o zabawnych przygodach dwóch przyjaciółek - Lilki i Pestki. W związku z tym wydarzeniem wydawnictwo Egmont zorganizowało akcję rabatową, o której przeczytacie w poniższym wpisie, a ja na swoim fejsbukowym i instragramowym fanpejdżu zorganizowałam dla Was konkurs, w którym książkę mają szansę wygrać aż 3 osoby! Ale zanim o tym wszystkim napiszę, zapraszam Was najpierw do przeczytania kilku słów o wspomnianych książkach.

206. "Milczenie aniołów" Joanna Jax - "Prawda zapisana w popiołach" tom I [RECENZJA PRZEDPREMIEROWA]

Przeglądając kategorie i gatunki książek zauważyłam, że coraz bardziej zaciera się granica pomiędzy klasyfikacją książek. Często w kategorii literatura piękna znajdujemy pozycje, których zdecydowanie tym mianem określać się nie powinno. Brakuje natomiast pozycji, które z całą stanowczością znaleźć się tam powinny. Najnowsza powieść Joanny Jax na portalu lubimyczytać.pl wpisana została do kategorii powieść historyczna, co w pewnym sensie jest zasadne, ale moim zdaniem niewystarczające. Ja sama chętnie zakwalifikowałabym ją jako literaturę piękną, bo w dzisiejszych czasach mało który pisarz potrafi tak mądrze i przystępnie pisać o ważnych dla historii kraju wydarzeniach, operować tak poprawnym i barwnym językiem a także angażować czytelnika w losy bohaterów, jak robi to Joanna Jax. Kolejna powieść udowadnia, że autorka jest w wyśmienitej formie!


205. "Smerfy i księga odpowiedzi" Peyo - wydawnictwo Egmont

Za każdym razem, kiedy dostaję nowy album komiksowy z przygodami Smerfów, zachodzę w głowę... czy to przypadkiem nie jest tak, że jestem już nieco stara i tylko ja szaleję na ich punkcie? Bo prawda jest taka, że kiedy już go otwieram, to nie mogę się oderwać aż do ostatniej strony. I myślę sobie, czy współczesne dzieci lubią Smerfy? Ale znalazłam już rozwiązanie tego pytania! Przecież to my jesteśmy współczesnymi rodzicami i od nas zależy, co będą lubiły czytać nasze dzieci. Bo Smerfy zawsze warto czytać!


204. "Dziewięcioro nieznajomych" Liane Moriarty [RECENZJA PRZEDPREMIEROWA]

"Dziewięcioro nieznajomych" to książka, której premierę zaplanowano na 18 września. Jej autorką jest Liane Moriarty, która odniosła ogromny sukces powieścią "Wielkie kłamstewka" - serialowym hitem HBO. Przyznam szczerze, że wielokrotnie planowałam obejrzeć ten serial, ale zawsze coś stawało mi na przeszkodzie. Po lekturze najnowszej powieści autorki czuję się mocno zaintrygowana i z pewnością zabiorę się za nadrabianie zaległości. Lubię dobrze skonstruowane intrygi, a tutaj właśnie na taką trafiłam. Jeśli jesteście ciekawi mojej przedpremierowej opinii o książce "Dziewięcioro nieznajomych" zapraszam do lektury poniższej recenzji.


203. Akademia Mądrego Dziecka. Literkowe przedszkole #2 - nowości! - wydawnictwo Egmont

Czas biegnie nieubłaganie. Chciałam napisać, że niedawno prezentowałam Wam książeczki "A jak antylopa" i "B jak Bąbel" z serii "Literkowe przedszkole", ale po sprawdzeniu okazało się, że pokazywałam je dokładnie rok temu! A wydawałoby się, że nie dalej jak trzy miesiące temu... Cóż, na upływ czasu niestety nikt jeszcze nie wynalazł lekarstwa, za to wydawnictwo Egmont poszerzyło swoją ofertę o pięć nowych książeczek - od F do J - które właśnie dziś możecie poznać dzięki poniższej recenzji.

202. "Inne niebo" Katarzyna Grabowska

Moja przygoda z Julią, bohaterką magicznej i tajemniczej trylogii autorstwa Katarzyny Grabowskiej, właśnie dobiegła końca. Z wielką ciekawością sięgnęłam po trzeci tom powieści, gdyż byłam bardzo zaintrygowana tym, jak zakończy się ta szalona historia, co stanie się z bohaterami, z którymi zdążyłam się zżyć podczas lektury i ostatecznie - czy Julia wróci do swojego świata czy na zawsze zostanie w Burii. Jeśli i Wy jesteście tego ciekawi, zapraszam do lektury poniższej recenzji.


201. "Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych. Akademia Mądrego Dziecka" - wydawnictwo Egmont

Zainteresowanie tematyką przyrodniczą młodszych dzieci jest szczególnie bliskie mojemu sercu, ponieważ dotyczyły tego moje prace dyplomowe na studiach. Zarówno praca licencjacka, jak i później magisterska, krążyły wokół wdrażania dziecka do obserwacji najbliższego otoczenia. Gdybym już wtedy dostępne były książki z serii "Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych" z całą pewnością opisałabym je jako jedne z genialnych narzędzi do pracy z przedszkolakami i młodszymi uczniami. Uwielbiam takie książki! Jeśli lubicie aktywność w terenie i naukę poprzez zabawę, musicie poznać te pozycje!

200. "Nauka i Zabawa" - kartonowe książeczki dla najmłodszych! - wydawnictwo Egmont

Kiedy tylko rozpakowałam dzisiejszą przesyłkę od wydawnictwa Egmont wiedziałam, że muszę jak najszybciej pokazać Wam książeczki, które w niej znalazłam. Nie tak dawno opowiadałam Wam o nowej serii o nazwie "Nauka i Zabawa". Pokazywałam wtedy książki z zadaniami dla przedszkolaków i młodszych uczniów (znajdziecie je tutaj - klik). Dziś mam do zaprezentowania coś, co z całą pewnością spodoba się rodzicom mniejszych dzieci - kartonowe książeczki do nauki kolorów, cyfr, kształtów i przeciwieństw, a wszystko to w towarzystwie bohaterów uwielbianych przez dzieci bajek. W moim domu od razu stały się hitem!

199. "Sekrety i kłamstwa" Sylwia Trojanowska

Do lektury książek Sylwii Trojanowskiej przymierzałam się już od bardzo dawna.  Czekałam w kolejce w bibliotece, ale biorąc pod uwagę, że cierpliwość nie jest moją mocną stroną, dość szybko zrezygnowałam i postanowiłam kupić dwa tomy historii Ludwika. Okazja przytrafiła się podczas Warszawskich Targów Książki. Oh, jaka ja jestem w tym momencie szczęśliwa, że mam te powieści na własność! Jestem pewna, że gdybym wypożyczyła je z biblioteki, to ostatecznie i tak kupiłabym własne egzemplarze, bo to po prostu są książki, które trzeba mieć. Choćby po to, aby rzucając okiem na półkę wspominać tę przepiękną opowieść. Jestem zauroczona twórczością Sylwii Trojanowskiej!


198. "Nauka i Zabawa" - nowa seria książek z zadaniami - wydawnictwo Egmont

Wszelkich książeczek z zadaniami rozwijającymi umiejętność pisania, liczenia czy nauki angielskiego jest na rynku prawdopodobnie więcej niż grzybów po deszczu (a jeśli wziąć pod uwagę ubiegły rok - ubogi w grzyby to nie prawdopodobnie, a z całą pewnością!). Muszę przyznać, że ja za nimi wprost przepadam! Często szukam w nich inspiracji do prowadzenia ciekawych zajęć z moimi uczniami. Sęk w tym, że przeglądając różne książeczki rzadko trafiam na taką, która faktycznie przyciąga moją uwagę. Tym razem jestem jednak mile zaskoczona. Przedstawię Wam dzisiaj sześć książeczek, które zasługują na pochwałę i które bez wahania możecie sprezentować swoim pociechom.


197. Akademia Mądrego Dziecka. Bobas Odkrywa Naukę - nowa seria wydawnictwa Egmont!

Jeśli chodzi o książeczki dla dzieci jestem typową sroką - rzucam się na wszystko co nowe, kolorowe, ładne i ciekawe. Zwłaszcza, jeśli rzecz dotyczy książeczek kartonowych. Co prawda Zosia nie niszczy książek, co uważam za ogromny sukces, ale jak to dziecko - uwielbia przeglądać kartonówki. Dlatego kiedy zobaczyłam nowość od Egmontu byłam bardzo ciekawa co takiego stworzyło moje ulubione wydawnictwo. A tym razem przerosło moje oczekiwania - wypuściło cztery książeczki, które poruszają tematykę wydawać by się mogło abstrakcyjną dla maluchów. Z jakim skutkiem? Sami zobaczcie! 


207. "Nierozłączki" Annie Barrows - dwa nowe tomy serii [AKCJA RABATOWA + KONKURS]

Dziś dzień premiery dwóch najnowszych tomów książek z serii " Nierozłączki " opowiadających o zabawnych przygodach dwóch przyjaci...