181. "Książkożercy" - nowości z serii książeczek do samodzielnego czytania

Jako nauczyciel niebywale cenię sobie książki, które są stworzone z myślą o dzieciach rozpoczynających swoją przygodę z czytaniem. Bo z dziećmi bywa różnie - albo bardzo chcą czytać i zadowolą się nawet gazetą, albo wręcz przeciwnie - czytać nie chcą wcale i ciężko je do tego namówić. I dla jednych, i dla drugich idealną lekturą będą książeczki z serii "Książkożercy", o których dziś chciałabym Wam opowiedzieć.


180. "Świnka zwana Truflą" i "Kaczątko zwane Guzikiem" Helen Peters - wydawnictwo Wilga

Zainteresować książką jedno dziecko to już sukces. A zainteresować książką całą grupę dzieci? To sukces do kwadratu! I ja, nie chwaląc się, taki sukces osiągnęłam, a wszystko to za sprawą dwóch kompletnie niepozornych książek od wydawnictwa Wilga. Kiedy zaczęliśmy omawiać w przedszkolu tematy dotyczące zwierząt gospodarskich pomyślałam sobie - oho, mam do tego idealną lekturę. Okazało się, że moje przedszkolaki oszalały na punkcie Trufli i Guzika! Jeśli zatem chcecie zyskać uważnego słuchacza (lub czytelnika) poznajcie recenzję książek o przygodach Jasmine i jej zwierząt.


179. "Studio tańca" - trzeci tom albumu z serii KOMIKSY SĄ SUPER!

KOMIKSY SĄ SUPER! to seria, którą wydawnictwo Egmont powołało do życia jesienią ubiegłego roku. W jej skład wchodzą cztery tytuły, wśród których znajduje się "Studio tańca" - komiks o trzech przyjaciółkach, których wspólną pasją jest taniec. Niedawno ukazał się trzeci tom ich przygód o którym chciałabym Wam dziś opowiedzieć.


178. "Kołysanka z Auschwitz" Mario Escobar

Do wszystkiego w życiu trzeba dorosnąć. Kiedy chodziłam do szkoły miałam wspaniałą nauczycielkę historii, która zabrała nas na wycieczkę do Auschwitz, uprzednio przygotowując nas na to, co tam zobaczymy. Miałam wtedy jednak około czternastu lat, w związku z czym mój młody umysł zwyczajnie nie ogarniał ogromu nieszczęścia, jakie tam się dokonało. O lekcjach historii w liceum szkoda wspominać, można powiedzieć, że ich nie było. Dopiero teraz, jako dorosły człowiek, mam ochotę dobrowolnie i w pełni świadomie poznawać historię swojego kraju. Nie omijam już książek o tematyce wojennej szerokim łukiem, dzięki czemu w moje ręce trafił egzemplarz "Kołysanki z Auschwitz". To historia, która porusza najczulsze struny ludzkiej duszy.


177. "Czy już zasnęłaś" Kathleen Barber - wydawnictwo Znak [RECENZJA PRZEDPREMIEROWA]

W ostatnim czasie mój czytelniczy świat został niemal w całości zdominowany przez twórczość polskich autorów. Czuję się bardzo komfortowo czytając o realiach, które są mi bliskie. Nie muszę sięgać do mapy, żeby lokalizować opisywane miejsca. Co tu dużo mówić - po prostu... bardzo lubię naszych pisarzy! Kiedyś stwierdziłabym zupełnie odwrotnie - wprost zaczytywałam się w zagranicznej literaturze. Dziś jestem świeżo po lekturze powieści amerykańskiej autorki i choć był to dla mnie lekki szok po tak długim okresie, muszę przyznać, że obcy pisarze także znają się na swoim fachu! Z wielką przyjemnością prezentuję Wam thriller, który ukaże się 5 czerwca nakładem wydawnictwa Znak i jestem przekonana, że szybko zajmie zaszczytne miejsce w czołówce bestsellerów.


176. "Yakari" nowa seria komiksów - wydawnictwo Egmont

Na hasło "Yakari" w mojej głowie automatycznie rozbrzmiewa piosenka z czołówki bajki emitowanej przez TVP ABC. Zdarzyło mi się kilka razy ją oglądać, jednak nie przywiązywałam większej uwagi do jej treści. Dopiero teraz, kiedy w moje ręce trafiły dwa pierwsze tomy komiksu "Yakari", miałam okazję dowiedzieć się, o co w ogóle tutaj chodzi i od czego się zaczęło. Jeśli jesteście ciekawi moich wrażeń, zapraszam do lektury poniższej recenzji.


175. "Basia i śmieci" oraz "Basia. Wielka księga pytań" Zofia Stanecka - nowości wydawnictwa Egmont!

Bardzo lubię książki o Basi. Są napisane językiem niezwykle przystępnym dla dzieci i poruszają ważne tematy. Chociażby teraz - najnowsza część Basi opowiada o jej przygodzie ze śmieciami. Myślę, że książka nie bez powodu miała swoją premierę dwa dni po Światowym Dniu Ziemi. Natomiast "Wielka księga pytań" to już ogrom szalenie ważnych z perspektywy dziecka pytań, na które zostały udzielone wyczerpujące i zrozumiałe odpowiedzi. Poznajcie dwie nowości książkowe z Basią w roli głównej. 


174. "Wielka księga zabaw. Ratujmy Ziemię" wydawnictwo Egmont

22 kwietnia, a zatem w miniony - tak się składa, że świąteczny poniedziałek, obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. To jedna z najlepszych okazji, aby poruszyć z dziećmi tematykę ochrony środowiska. Wydawnictwo Egmont w związku z tym świętem przygotowało fantastyczną pozycję pod tytułem "Wielka księga zabaw. Ratujmy Ziemię". To wielki mix, w którym znajdziemy książkę, grę i odkrywanie okienek. W trakcie jej zgłębiania znalazłam niezwykle interesującą informację, mianowicie - gdyby wszyscy ludzie na świecie żyli tak jak Polacy, potrzebowalibyśmy trzech planet. Nasz konsumpcjonizm i wygodny styl życia są wprost nieprawdopodobne! Drodzy Rodzice i Nauczyciele, w naszych rękach mnóstwo pracy, aby skierować młode pokolenie na drogę ekologii. Poniższa książka jest jednak idealnym sposobem, aby tego dokonać!


173. "Druga strona nocy" Joanna Jax [RECENZJA PREMIEROWA]

W jednej z ostatnio przeczytanych książek znalazłam mądre zdanie, które brzmiało mniej więcej tak - marzenia należy spełniać, one nie spełniają się same. Kiedy ponad rok temu zakładałam bloga w najśmielszych snach nie przychodziło mi nawet do głowy, że spotka mnie tak ogromny zaszczyt. Co mam na myśli? Otóż moi drodzy czytelnicy, chciałabym pochwalić się Wam, że zgłosiłam się i zostałam wybrana do napisania rekomendacji najnowszej powieści Joanny Jax pod tytułem "Druga strony nocy". To dla mnie ogromne wyróżnienie i mobilizacja do dalszej pracy. Cała saga "Zanim nadejdzie jutro" od początku zawładnęła moim sercem, a teraz czuję nawet nieco jak matka chrzestna tego cudownego dziecka. To najlepszy przykład tego, że warto walczyć o swoje marzenia.


172. "MARVEL. Superbohaterki. 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata" wydawnictwo Egmont

Myśląc o Superbohaterach podświadomość automatycznie wyświetla przed oczami obraz olbrzymiego, umięśnionego mężczyzny jak Thor czy też ubranego w charakterystyczny czerwony strój Spider Mena. Uniwersum Marvela wykreowało jednakże również mnóstwo postaci kobiecych, pełniących rolę Superbohaterek. Właśnie im poświęcona jest niniejsza książka, która z pewnością niejednokrotnie mocno Was zaskoczy.


171. "Booba. Nowa kolekcja bajek" wydawnictwo Egmont

Nie tak dawno wspominałam o tym, że ciężko wśród niezliczonych bajek odnaleźć te wartościowe, które oprócz zabawy także uczą i wnoszą coś pozytywnego w życie dziecka. Po zapoznaniu się z książką o przygodach Booby w tym przypadku mogę jasno powiedzieć - od tej bajki należy trzymać się z daleka! Rzadko kiedy jestem tak stanowcza w osądach, ale tym razem nie mam najmniejszych wątpliwości. Z poniższej recenzji dowiedziecie się, co tak bardzo mnie rozczarowało.

181. "Książkożercy" - nowości z serii książeczek do samodzielnego czytania

Jako nauczyciel niebywale cenię sobie książki, które są stworzone z myślą o dzieciach rozpoczynających swoją przygodę z czytaniem. Bo z dzi...